هموندي

      حزب پان ايرانيست از همه ي ايرانيان ميهن پرست و آزاده عضو مي پذيرد , چنانچه تمايل داريد براي پيوستن اقدام نماييد

 

پاينده ايران

در دل پاينده ايران پيامي نهفته است

پاینده ایران

پياميست به روشني خورشيد آريايي و خروشندگي شيرانش و به گستردگي همه دشت ها و كوهها و درياهايش. به فره هي و شكوهمندي تاريخ ديرينه اش و فرازمندي و گستردگي نخستين شهرآييني اش.

پياميست به تو اي كسي كه خود را ايراني ميداني ولي ايران را نمي شناسي به تو اي كسي كه ميهن بزرگت به نيرنگ دشمنان به كشورهاي كوچكتر تكه تكه گشته است .

به تو اي فرزند رشيد ميهن كه در ايرانستانهاي جدا گشته از پيكر سرزمين مادر، روزهاي اسارت را سپري مي سازي و جداي از هم ميهنان، جور بيگانگان را بر دوش مي كشي. به تو اي ايراني كه در شهرهاي پرافتخار و تاريخي مام ميهن، بخارا و سمرقند بسر مي بري و زنجير بندگي حكومتهاي ستمگر را بر گردن خود استوار مي بيني. به تو اي هم ميهن كه زندان جدايي را به نيرنگ ميهنت افغانستان ناميده اند. و بتو اي كرد دلير كه نياكانت نخستين پرچمدار پادشاهي ميهنت بودند و امروز با پراكندگي ات آرمانهاي ايران بزرگ را در جدايي سياه مي بيني.به تو ای ایرانی ِ جای گرفته در قفقاز که که میان کشورهای بی پایه و دولت هایی ساختگی در میان فقر و خفت ،در بادکوبه و شروان و گنجه به سر می بری!

پاينده ايران سرود نگهداشت پاسارگاد و پارسه را در برابر ويرانگريهاي نيروهاي اهريمني مي سرايد. پاينده ايران چكامه پيروزي ايرانيان بر انيرانيان ،آزادگي بر بندگي ،نيك فرجامي بر بد فرجامي ِ ايرانيان است. پاينده ايران ستايش است .سخن گفتن با نوشين روان كورش است كه اندر آن واژه ي "دوباره مي سازمت ايران" نگاشته شده . دروديست بر همه ايرانيان از كيومرس تا سوشيانس و فروغيست بيكران در ژرفناي پندار ،گفتار و كردار سپنتايي ي ايرانيان باستان ،كه ايدون مي خروشند: دگرباره نام ايران و ايراني در جهان به درخشش درخواهد آمد .دوبار ايران ،ايران خواهد شد و ايرانيان ،ايراني.پاينده ايران سلام آريايست، درود و بدرود ايرانيان  است.
پاینده ایران
 

اطلاعیه ی شماره ی یک پیرامون تشکیل کنگره ی حزب 

دهم شهریور 89

به نام خداوند جان و خرد
اطلاعیه شماره ۱

پاینده ایران
سروران گرامی
همانطور که اطلاع دارید شورای رهبری منتخب کنگره نهم حزب پان ایرانیست، بعد از گذشت ۵ سال از مدت مقرر،موفق به برگزاری کنگره دهم حزب نشده است.جهت برون رفت از بن بست موجود و ارتقا کیفیت کوشش های حزبی، گروهی از اندامان رسمی حزب در خوزستان اقدام به تهیه طرحی پیشنهادی در راستای  تغییر مدیریت حزبی نموده اند که در نهایت، براساس متن نهایی برآمده ازآن،بیش از یکصد نفر از اعضای فعال ،مسوولین شهرستان ها و پیشکسوتان حزبی طی نامه ای ادامه ی کار اعضای شورایعالی رهبری منتخب کنگره نهم، تشکیل شده در سال ۱۳۸۱ را به مصلحت حزب ندانسته اند

این سروران با تشکر از فعالیت های گذشته شورا،خواهان توقف ادامه فعالیت چهار عضو اصلی باقیمانده (سروران قدرت الله جعفری،دکتر سهراب اعظم زنگنه،زهرا غلامی پورو منوچهر یزدی)در سمت رهبری شده و بدینوسیله اصرار ایشان را بر استمرار این وضعیت،به بهانه ی ایفای مسوولیت ،غیر ضرور دانسته و با توجه به عدم توانایی فعلی اعضای حزب در برگزاری کنگره دهم،خواستار شکل گیری شورای موقت برای اداره امور حزب و تدابیر لازم در شرایط اضطراری فعلی،به مدت یکسال گردیده اند.(پیوست شماره ۱)
لازم به ذکر است که سروران مهندس رضا کرمانی و حسین شهریاری از اندامان اصلی شورای منتخب کنگره نهم نیز ،پیش از این با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر اتمام مدت مسوولیت شورای مذکور،ادامه ی فعالیت آن را به مصلحت حزب ندانسته اند(پیوست شماره ۲)که مواضع نامبردگان مورد تایید اندامان برون مرز نیز قرار گرفته است.تصمیمات و اقدامات بعدی طی اطلاعیه های آتی به آگاهی عموم خواهد رسید.
پاینده ایران

پیوست شماره ی یک

به نام خداوند جان و خرد
پاینده ایران
سروران گرامی
کوشندگان و رهروان نهضت بزرگ و تاریخی پان ایرانیسم
همانگونه که می دانید اساسنامه کنگره نهم حزب پان ایرانیست بر این اساس به تصویب اندامان حاضر در آن کنگره رسیده است که بستری برای گسترش و تحقق آرمان های مشترک اندامان حزب و متضمن سازوکارهایی برای گردش آرمان خواهانه ی امور تشکیلاتی و سازمانی باشد .
اکنون پس از گذشت هشت سال از برگزاری کنگره نهم و با توجه به عدم موفقیت حزب در برپایی کنگره که در سال ۱۳۸۴ با یورش نیروهای انتظامی و امنیتی ناکام ماند و با عنایت به تجربیات چند ساله اخیر به نظر می رسد اساسنامه حزب نیاز به اصلاح و تغییراتی چند دارد از جمله :
در این اساسنامه به طور دقیق مشخص نگردیده که چنانچه حزب موفق به برگزاری کنگره نشود با چه ساز و کارهایی می توان امور حزب را ترتیب و اداره نمود ؟
چنانچه اندامان حزب از عملکرد شورای عالی رهبری منتخب خود رضایت نداشته باشند از چه طریق می توانند نسبت به استیضاح شورا اقدام نمایند و …
با توجه به عدم برگزاری کنگره به هر دلیل و نیز به پایان رسیدن مدت قانونی منتخبین کنگره نهم ، اکنون در شرایطی هستیم که لزوم تغییر و تحول در مدیریت حزب به شدت احساس می شود ؛ شورای منتخب کنگره نهم در حالی می خواهد به فعالیت خود ادامه دهد که سروران مهندس رضا کرمانی و حسین شهریاری با توجه به نحوه ی فعالیت آن شورا از حضور در جلسات و نشست های آن خودداری می کنند و روانشاد دکتر ابراهیم میرانی نیز دیگر در میان ما حضور ندارد . با عنایت به موارد گفته شده که تنها بخشی از ناگفتنی های بسیار است و از آنجایی که اساسنامه و شورای عالی رهبری منبعث از آرمان ، اراده و عقاید و دیدگاه های اعضای رسمی حزب پان ایرانیست می باشد ، ما امضا کنندگان ذیل عدم مشروعیت و کفایت شورای عالی رهبری سابق   ( منتخبین کنگره نهم ) را اعلام نموده و در جهت تسهیل و گسترش آرمان ها و فعالیت های آتی حزب خواستار تشکیل شورایی موقت به مدت یک سال از تاریخ برپایی از میان نخبگان و برگزیدگان حزبی می باشیم .
پاینده ایران

پیوست شماره ی دو

اطلاعیه سروران حسین شهریاری و مهندس رضا کرمانی

 

 

لینک مطلب در تارنمای سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

 

 | نظرات  خوانندگان