خانه » تازه ها, خبرها » بسیج دانشجویی برای محکومیت دانشجوی پان ایرانیست امضا جمع می کند
سامان آریامن دانشجوی پان ایرانیست دانشگاه اهواز

سامان آریامن دانشجوی پان ایرانیست دانشگاه اهواز

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهواز در روز ۱۶ آذر که روز دانشجو نام گرفته است بیانیه ای در محکومیت یکی از دانشجویان این دانشگاه به نام سامان آریامن صادر کرده و مشغول جمع آوری امضا از دانشجویان و اساتید این دانشگاه است.

سامان آریامن دانشجوی رشته علوم سیاسی، بنا به اقتضای رشته اش، در دانشگاه مباحث سیاسی داشته و به دلیل عقاید وی و سخنانش، بعضی ازاستادان و دانشجویان تندرو که دارای گرایشات قومی و تجزیه طلبانه بودند باوی درگیری لفظی داشتند و وی را تهدید به برخورد کرده بودند.
این نامه متعاقب آن منتشر شده است که ماموران اداره اطلاعات خوزستان این دانشجو رایکماه پیش در تاریخ ۱۷ آبانماه در منزل مسکونی خود در اهواز بازداشت کرده و تاکنون خبری از وضعیت او در دسترس نیست.

خانواده آریامن به ستاد خبری اداره اطلاعات هم مراجعه کرده اند، ولی به آنها درباره علت دستگیری فرزندشان و اتهامات او پاسخی داده نشده است.آریامن از دانشجویان عضو حزب پان ایرانیست می باشد که چند سال قبل هم به خاطر فعالیت های سیاسی و انتشار نشریه ای درباره مسایل ملی در خوزستان توسط اداره اطلاعات احضار و بازداشت شده بود.یکی دیگر از دانشجویان عضو حزب پان ایرانیست به نام شاهین زینعلی نیز در بند۳۵۰ زدان اوین دوران محکومیت خود را می گذراند.

۲ دیدگاه به “بسیج دانشجویی برای محکومیت دانشجوی پان ایرانیست امضا جمع می کند”

  1. اگه این یارو تو سوئد بود به زندان محکوم میشد

    پاسخ
  2. مهران دی ۶, ۱۳۹۰

    اگر بعضی از استادان و دانشجویان دارای گرایشات قومی و تجزیه طلبانه بودن حکومت زودتر متوجه میشد و برخورد میکرد! اینا همش بهانه هست از حقیقت بگین. فکر کنم این پان ایرانیست خودش تندرو بوده و داشته به یکی از اقوام توهین نژادی میکرده و مثلا میگفته ترک ایرانی نیت و فقط آذری ایرانی هست اونم به این دلیل که آذری اریایی هست و ترک نه! عزیزانم اگه چنین عقاید نازیستی داشته حقش زندان هست

    پاسخ