خانه » تازه ها, خبرها » نوری المالکی: رفتار مسولان اقلیم کردستان پذیرفتنی نیست

نوری المالکی: رفتار مسولان اقلیم کردستان پذیرفتنی نیست

۱۱ تیر ۱۳۹۳
نوری المالکی نخست وزیر عراق ضمن اعلام عفو عمومی، همه کسانی را که علیه دولت و دستگاههای دولتی اقداماتی انجام داده اند عفو کرد اما تاکید کرد این عفو شامل حال کسانی نمی شود که دستشان به خون مردم آلوده است. به گزارش سازمان جوانان پان ایرانیست به نقل از پایگاه خبری المسله، نوری المالکی در نطق هفتگی خود هشدار داد ماده ۱۴۰ قانون اساسی همچنان معتبر است و رفتار کردستان پذیرفتنی نیست. گفتنی است مسولان اقلیم کردستان با توجه به شرایط ویژه پیش آمده در عراق، طی روزهای گذشته پیرامون جدایی اقلیم کردستان عراق از این کشور اظهاراتی کرده اند.

 

IMG16444306

 

نوری المالکی در ادامه نطق هفتگی خود افزود: – جنگ علیه عراق، برای نابودی وحدت و دستاوردهای انتخابات پارلمانی آغاز شده است – هر فردی که به آغوش کشور بازگردد در صورتی که دستش به خون مردم عراق آلوده نباشد، عفو خواهد شد. – جلسه آینده پارلمان عراق بسیار اهمیت خواهد داشت. لزوم اصلاح قانون اساسی واضح است و پس از پایان تحولات، درباره آن بر سر میز گفتگوی ملی صحبت خواهیم کرد. – کشورهای حامی تروریست در عراق خواهان نابودی وحدت کشور و تقسیم عراق هستند – اعلام “خلافت اسلامی” توسط داعش، اعلام تهدید علیه تمام جهان است – اتباع تمام مذاهب عراقی از وطن خود در برابر تروریست‌ها دفاع می‌کنند و دروغ‌پراکنی درباره جنگ “شیعیان علیه اهل سنت” واقعیت ندارد – از آیت‌الله سیستانی به دلیل صدور فتوای تاریخی ایشان، قدردانی می‌کنم اظهارات اخیر مسئولان اقلیم کردستان درباره استقلال این اقلیم باید متوقف شود زیرا مردم کردستان و مردم عراق با آن مخالف هستند. تحولات اخیر پایان خواهد یافت و نباید در وضعیت فعلی سوء استفاده کرد.
http://www.pan-iranist.info/%D9%86%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%84%DA%A9%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D9%84%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1/

نظرات