خانه » تازه ها, خبرها » دستگیری ۱۱ مظنون القاعده به اتهام دست داشتن در ناپدید شدن هواپیمای مالزی

دستگیری ۱۱ مظنون القاعده به اتهام دست داشتن در ناپدید شدن هواپیمای مالزی

۱۱ مظنون مرتبط با القاعده به اتهام دست داشتن در ناپدید شدن هواپیمای MH370 خطوط هوایی مالزی مورد بازجویی قرار گرفتند.

 

safe_image

به گزارش سازمان جوانان پان ایرانیست به نقل از ایسنا، به نقل از دیلی میل، این ۱۱ مظنون در کوآلالامپور پایتخت مالزی دستگیر شده و اعضای یک گروه تروریستی خشن می‌باشند که هدف آن‌ها بمب‌گذاری در کشورهای اسلامی است.
این بازجویی‌ها به توصیه سازمان FBI آمریکا و MI6 انگلیس صورت گرفت.
این افراد که بین ۲۲ تا ۵۵ سال سن دارند شامل دانشجو، کارگر، یک زن بیوه و تعدادی تاجر می‌شوند.

با اینکه حدود دو ماه از ناپدید شدن پرواز MH370 خطوط هوایی مالزی می‌گذرد تاکنون هیچ ردی از آن یافت نشده است و تنها این احتمال داده می‌شود که این پرواز به همراه ۲۳۹ مسافر آن در اقیانوس هند سقوط کرده باشد.
در همین راستا یک افسر واحد ضد تروریسم مالزی روز شنبه اعلام کرد که این بازجویی‌ها تردیدها در خصوص اینکه ناپدید شدن این هواپیما یک اقدام تروریستی بوده است را افزایش می‌دهد.

برخی از این مظنونین اذعان داشته‌اند که وظیفه اجرای اقدامات تروریستی در مالزی را برعهده داشته اما در ناپدید شدن این هواپیما دست نداشته‌اند.
سوال اصلی درخصوص این پرواز با فاش شدن یک موضوع تازه قوت می‌گیرد که چه بارهایی در این هواپیما بوده است.

براساس اظهارات شرکت هواپیمایی مالزی حدود ۵ / ۴ تن بار در این هواپیما بوده است که براساس لیست این بارها مشخص نیست که بیش از دو تن آن شامل چه لوازمی می‌شده‌اند. هیچ یک از مقامات نیز حاضر به فاش کردن این موضوع نیستند.

یکی دیگر از تئوری‌های توطئه‌ای که در رابطه با ناپدید شدن بوئینگ ۷۷۷ مطرح می‌شود این است که ۲۰ تن از مسافران آن کارمندان یک شرکت تولیدی سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته و هواپیمایی بوده‌اند.
به همین دلیل این احتمال داده می‌شود که این هواپیما با استفاده از تجهیزات پیشرفته الکترونیکی پنهان شده باشد.
در واقع ۲۰ کارمند این شرکت تسلیحاتی که در پرواز MH370 حضور داشته‌اند در همین زمینه تخصص داشتند.

http://www.pan-iranist.info/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-11-%D9%85%D8%B8%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AA%D9%87%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7/

نظرات