خانه » خبرها » سفر حجت کلاشی و آرش کیخسروی به اهواز جهت پیگیری پرونده میلاد دهقان

3498_509838645701801_1379008227_n

بر اساس  گزارش های رسیده حجت کلاشی و آرش کیخسروی از اعضای حزب پان ایرانیست و یکی از وکلای میلاد دهقان روز سه شنبه ۲۲ اسفند ماه جهت پیگیری پرونده میلاد دهقان به اهواز سفر کردند.
نامبردگان وثیقه‌ای را به شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز ارائه کردند اما قاضی بارانی به این دلیل که سند را ایراد دار دانست از قبول آن پرهیز نمود. از سوی دیگر قاضی پرونده با درخواست آرش کیخسروی مبنی برکاهش مبلغ وثیقه مخالفت کرد. گفتنی است در طول یک ماه گذشته تلاش‌های بسیاری از سوی وکلا و خانواده میلاد دهقان برای کاهش وثیقه صورت گرفته که در پی مقاومت قاضی پرونده بی‌نتیجه مانده است. جدای بر این تا کنون چندین سند از سوی خانواده و همرزمان میلاد دهقان به شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز تودیع شده که قاضی هر کدام را به دلیلی رد کرده است.
روز سه شنبه حجت کلاشی و آرش کیخسروی در دادگاه با میلاد دهقان نیز دیدار کردند. حجت کلاشی پیرامون وضعیت روحی و جسمی میلاد دهقان گفت: چنان که از کوشندگان پان ایرانیست انتظار می‌رود روحیهٔ میلاد بسیار خوب بود و به همهٔ همرزمانش درودی گرم فرستاد.
این دو تن از اعضای حزب پان ایرانیست دیداری نیز با خانواده میلاد دهقان داشتند.
میلاد دهقان از اعضای حزب پان ایرانیست در تاریخ ۱۹ آذر ماه سال جاری توسط مامورن وزارت اطلاعات در یکی از میدان‌های شهر اهواز بازداشت شد و همزمان نیروهای امنیتی با یورش به خانه پدری و عمو و مادر بزرگ وی اقدام به تفتیش خانه‌ها کرده و وسایلی همچون لب تاپ و عکس‌های خانوادگی و وسایل شخصی را ضبط نمودند.
این فعال سیاسی پس از تحمل ۴۳ روز انفرادی و بازجویی‌های مستمر در بازداشتگاه اطلاعات اهواز، تفهیم اتهام و به زندان کارون اهواز منتقل شد و تا کنون در بند ۸ این زندان به سر می‌برد.

تارنمای سازمان جوانان پان ایرانیست

۲ دیدگاه به “سفر حجت کلاشی و آرش کیخسروی به اهواز جهت پیگیری پرونده میلاد دهقان”

  1. یکی از ملزومات مهم در دنیای مدرن امروز برای همهٔ دولت‌ها، داشتن سرویس‌های اطلاعاتی-امنیتی قوی و کار آمد و تخصصی است. زیرا در زندگی جدید داشتن اطلاعات عامل اصلی قدرت محسوب می‌شود. به همین دلیل نیز احمدی‌نژاد و حامیانش همواره از سال ۱۳۸۴ که به قدرت رسیدند سعی کردند تا به هر نحو شده بر ساختار وزارت اطلاعات تسلط یابند.

    پاسخ
  2. گفتنی است در حالی این فعال سیاسی و فرهنگی سابقه بار‌ها بازداشت و احضار به ستادهای خبری وزارت اطلاعات در استان خوزستان را دارد که تلاش‌های فراوانی در راه وحدت ملی و بسط هویت ایرانی انجام داده است. بازداشت و زندانی شدن میلاد دهقان در راستای فشارهای تازه بر سازمان جوانان حزب حزب پان ایرانیست و اعضای فعال آن در سراسر کشور صورت گرفته است.

    پاسخ