خانه » تازه ها » انتقال شاهین زینعلی، رضا کرمانی و آرش کیخسروی به زندان رجایی‌شهر

حجت کلاشی، مسئول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست که شب گذشته همراه رضا کرمانی، دبیر کل سابق حزب پان ایرانیست؛ آرش کیخسروی وکیل دادگستری و شاهین زینعلی فعال سیاسی، عضو سابق دفتر تحکیم وحدت و از اعضای حزب پان ایرانیست در کرج و در منزل مهندس رضا کرمانی بازداشت شده بود امروز صبح از زندان رجایی‌شهر آزاد شد.

به گزارش رهانا سامانه خبری «خانه حقوق بشر ایران»،‌ رضا کرمانی، دبیر کل سابق حزب پان ایرانیست؛ آرش کیخسروی وکیل دادگستری و شاهین زینعلی فعال سیاسی، عضو سابق دفتر تحکیم وحدت و از اعضای حزب پان ایرانیست به بند امنیتی زندان رجایی‌شهر منتقل شده‌اند و تا کنون هیچ تماسی با خانواده خود نداشته‌اند.

نیروهای امنیتی یک‌شنبه شب با ورود به منزل رضا کرمانی این چهار تن را بازداشت کرده بودند. گمان می‌رود درگذشت محسن پزشک‌پور موسس و رهبر حزب پان ایرانیست که شب گذشته پیکرش به صورت مخفیانه و تحت تدابیر امنیتی به خاک سپرده شد بی ارتباط با بازداشت این افراد نبوده است.

بنابر اطلاع خبرنگار رهانا؛ مراسم بزگرداشت محسن پزشک‌پور که شب گذشته به اجبار ماموران وزارت اطلاعات به صورت مخفیانه و اجباری انجام شده بود، امروز تحت تدابیر شدید امنیتی در منزل ایشان برگزار شد.

حجت کلاشی و رضا کرمانی پیش تر در تاریخ ۲۰ شهریور ماه بازداشت و پس از چندین رو از زندان آزاد شده بودند. همچنین رضا کرمانی سال گذشته نیز در جریان درگذشت دکتر ابراهیم میرانی در فرودگاه اهواز بازداشت شده بود و با قرار وثیقه پنجاه میلیون تومانی آزاد شده بود. رضا کرمانی در حالی در بازداشت به سر می‌برد که به علت بیماری باید به داروهای خود دسترسی داشته باشد

شاهین زینعلی فعال سیاسی، عضو سابق دفتر تحکیم وحدت و از اعضای حزب پان ایرانیست است که در پی حوادث عاشورای سال گذشته بازداشت و به دو سال و سه ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. قرار بوده است وی برای اجرای حکم خود روز دوشنبه، بیستم دی ماه جاری خود را به زندان معرفی کند.

آرش کیخسروی وکیل دادگستری و از دیگر اعضای حزب پان ایرانیست ایران است که وکالت مهدی خدایی فعال دانشجوی زندانی را که به هفت سال زندان محکوم شده بر عهده دارد.

نقل خبر و تصویر از رهانا

نظرات