خانه » تازه ها, خبرها » یک هفته آتش‌سوزی و در نهایت غرق نفتکش ایرانی با ۳۲ سرنشین در نزدیکی چین

یک هفته آتش‌سوزی و در نهایت غرق نفتکش ایرانی با ۳۲ سرنشین در نزدیکی چین

۲۴ دی ۱۳۹۶

 

 

 

نفتکش ایرانی که پس از برخورد با یک کشتی باربری در آبهای چین آتش گرفته بود، در هشتمین روز آتش‌سوزی غرق شد.

این نفتکش در حالی روز یکشنبه بیست و چهارم دیماه به طور کامل غرق شد که پس از یک هفته سوختن در آتش، مقامات ایرانی از نجات ۲۹ خدمه این نفتکش ناامید شده بودند.

تلویزیون ایران به نقل از محمد راستاد، رییس سازمان بنادر و دریانوردی ایران، اعلام کرد: «هیچ امیدی برای نجات بازماندگان احتمالی در بین ۲۹ خدمه این نفتکش وجود ندارد.»

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران هم با تسلیت به خانوادگان قربانیان این حادثه خواستار تحقیق سازمان های وابسته در مورد این تراژدی شده است.

هنوز دلیل تصادف نفتکش سانچی با کشتی باربری چینی مشخص نشده است. پیش از این تنها جسد سه تن از خدمه این نفتکش کشف شده و اطلاعی از ۲۹ خدمه دیگر حاضر در کشتی به دست نیامده است. در این نفتکش ۳۰ ایرانی و ۲۰ بنگلادشی حضور داشتند.

نفتکش ایرانی «سانچی» حامل ۱۳۶ هزار تن میعانات گازی و معادل حدود یک میلیون بشکه نفت بود. پیشتر، رویترز اعلام کرد ارزش محموله این نفتکش حدود ۶۰ میلیون دلار و ارزش خود نفتکش حدود ۶۰ میلیون دلار است.

پیش از این جعبه سیاه نفتکش نیز بیرون آورده شده بود. نفتکش سانچی که پروانه فعالیتش در پاناما به ثبت رسیده است، حامل نفت خام از ایران به کره جنوبی بود.

 

نظرات