خانه » بیانیه ها » رژیم ولایت فقیه از پیکر بی جان محسن پزشکپور هم هراس دارد!

پاینده ایران یکشنبه نوزدهم دیماه ۱۳۸۹

مزدوران رژیم چهار تن دیگر از پان‌ایرانیست‌ها را دستگیر کردند

مبارز ایرانپرست محسن پزشکپور، بنیانگذار حزب پان‌ایرانیست، در شامگاه پنجشنبه شانزدهم دیماه چشم از جهان فروبست. مراسم خاکسپاری ایشان قرار بود فردا دوشنبه از قلهک آغاز شده و پیکرشان در آرامگاه خانوادگی در کرج به خاک سپرده شود.

خبرهای رسیده حاکی است که مأموران امنیتی وزارت اطلاعات بعدازظهر یکشنبه اعلام کردند که از برگزاری مراسم عمومی خاکسپاری جلوگیری خواهند کرد؛ و پیکر شادروان پزشکپور را از سردخانه تحویل گرفته و خودشان بیدرنگ زیر تدابیر شدید امنیتی در آرامگاه به خاک سپردند.

شامگاه یکشنبه، نیروهای امنیتی به منزل مهندس رضا کرمانی، دبیرکل پیشین حزب پان‌ایرانیست، یورش برده و ایشان را بهمراه سه تن دیگر از جوانان پان‌ایرانیست دستگیر کردند. این اولین بار نیست که این دوستان از سوی نیروهای امنیتی وزارت اطلاعات بدون داشتن هیچ گناهی دستگیر می‌شوند.

تردیدی نیست که حاکمیت فرقه‌ای، که هنوز سخت از وقایع پس از انتخابات سال پیش لرزان است، از هرگونه گردهمایی نیروهای ملی هراس دارد. همۀ آزادیهای قانونی و شهروندی ایرانیان را سلب کرده‌است. هرکس را که به ایران می‌اندیشد و قلبش برای ایران می‌تپید، مورد شدیدترین اذیت و آزار جسمی و روانی قرار می‌دهد. گوی سبقت را از هر مهاجم بیگانه در ایران و ایرانی ستیزی ربوده است.

دفترهای برونمرزی حزب پان‌ایرانیست جلوگیری از مراسم خاکسپاری شادروان محسن پزشکپور و همچنین دستگیری ناجوانمردانه یاران پان‌ایرانیست را شدیداً محکوم می‌کنند. از غاصبان حکومت در ایران می‌خواهند که حق انسانی و شرعی آن شادروان را به برگزاری آبرومند مراسم یادبود در چند روز آینده محترم شمرده و از انجام آن ممانعت نکنند. ما خواستار آزادی بیدرنگ و بی‌قیدوشرط پان‌ایرانیست‌های زندانی و همۀ زندانیان سیاسی و عقیدتی دیگر هستیم. بدانید که ملت ایران ستم‌هایی را که بر فرزندان راستین او روا می‌دارید از یاد نخواهد برد.

دفترهای برونمرزی حزب پان‌ایرانیست

نظرات