خانه » تازه ها, خبرها » افخم: اسناد استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان را ارائه کرده‌ایم

افخم: اسناد استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان را ارائه کرده‌ایم

۳۰ مهر ۱۳۹۳
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اقدامات اخیر گروه های تروریستی و اشرار که برای حمله به نیروهای مرزبانی ایران از خاک پاکستان استفاده کرده‌اند، اظهار کرد: پیش از این در همه موارد اسناد و مدارک مثبته مبنی بر استقرار و استفاده تروریست‌ها و اشرار از خاک پاکستان علیه مرزبانان ایران به صورت رسمی به طرف پاکستانی ارائه شده است.

 

mw1024_s_n

به گزارش خبرگزاری دانشجویان دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امور خارجه کشته شدن عبدالرئوف ریگی در جریان درگیری‌های درون گروهی تروریست‌ها در شهر کویته و انتشار اخبار آن در رسانه‌های متعدد پاکستانی را به عنوان یکی از آخرین مصادیق استقرار و استفاده گروه‌های تروریستی از خاک پاکستان برشمرد و تاکید کرد: طرف‌های ذی‌ربط پاکستانی با وجود پیگیری‌های مکرر ایران برای رسیدگی و برگزاری نشست‌های مشترک مرزی به منظور بررسی و حل و فصل مشکلات مربوط به تردد تروریست‌ها، هنوز پاسخ قطعی در این ارتباط نداده‌اند.

او با اشاره به این که روابط دو کشور خوب و زمینه‌های پیشرفت و توسعه بیش از پیش وجود دارد و مقامات عالی‌رتبه دو طرف بر این مهم توجه ویژه دارند، تصریح کرد: مرزهای ما با پاکستان باید مرزهای صلح و دوستی باشد و طبیعی است نیل به این هدف مستلزم وجود اراده متقابل در طرف پاکستانی نیز هست. در این راستا انتظار داریم دولت پاکستان تدابیر لازم جهت دستگیری و استرداد اعضای گروه‌های تروریستی و هم‌چنین پیشگیری از هر گونه استفاده تروریست‌ها از خاک پاکستان علیه امنیت و منافع ملی ایران را اتخاذ کند.
http://www.pan-iranist.info/%D8%A7%D9%81%D8%AE%D9%85-%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D8%A7%DA%A9/

نظرات