خانه » تازه ها, خبرها » پرچم داعش در شرق شهر کوبانی نصب شد

پرچم داعش در شرق شهر کوبانی نصب شد

۱۴ مهر ۱۳۹۳

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه ۱۴ مهر از افراشته شدن پرچم گروه حکومت اسلامی (داعش سابق) در حومه شرقی شهر کوبانی در شمال سوریه خبر داد.

cx0_cy2_cw0

این خبرگزاری به نقل از رسانه‌های ترکیه خبر داد که هم‌اینک در منطقه‌ای از شهر که طی چند روز اخیر صحنه شدیدترین نبردها بوده پرچم داعش بر روی یک ساختمان چهارطبقه نصب شده به طوری که از مرز ترکیه نیز دیده می‌شود.

یکی از خبرنگاران حاضر در منطقه به خبرگزاری رویترز گفته‌است که محل برافراشته شدن این پرچم در داخل شهر نیست و در حومه شرقی شهر است و درگیری‌های شدید در کوبانی هم‌چنان ادامه دارد.

نیروهای حکومت اسلامی از چند هفته پیش حملات خود را به این شهر کردنشین و روستاهای اطراف آن در نزدیکی مرز با ترکیه آغاز کرده‌اند که این تهاجم باعث فرار شمار زیادی از مردم این منطقه به ترکیه شده‌است.

کوبانی در روزهای اخیر با بمباران و گلوله‌باران شدید از سوی داعش مواجه بوده‌است.

روز دوشنبه هم‌چنین گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه از حمله انتحاری یک زن کرد به نیروهای گروه حکومت اسلامی در اطراف کوبانی و کشتن ۱۰ نفر از آنها خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، رامی عبدالرحمان، رئیس گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه که در لندن مستقر است، گفته که این زن کرد، روز یکشنبه، خود را در میان نیروهای حکومت اسلامی در اطراف شهر کوبانی، منفجر کرده است.

در روزهای اخیر، هواپیماهای غربی و عربی، چند بار مواضع حکومت اسلامی در اطراف کوبانی را بمباران کرده‌اند اما خبرگزاری رویترز می‌گوید که این حملات، عملا جلوی پیشروی حکومت اسلامی در اطراف این شهر را نگرفته است.

عصمت الشیخ، فرمانده نیروهای کرد در کوبانی به رویترز گفته که داعش مرکز شهر را با خمپاره بمباران می‌کند اما چریک‌های کرد تنها به سلاح سبک مجهز‌ند.

او تاکید کرده که نیروهای کرد تا هنگامی که زنده‌اند اجازه ورود نیروهای حکومت اسلامی به داخل کوبانی را نمی‌دهند.

چریک‌های زن و مرد کرد در درون و اطراف کوبانی از این شهر دفاع می‌کنند هرچند داعش در هفته‌های اخیر روز به روز بیشتر به این شهر نزدیک شده است.

اما گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه و منابع کردی از دفع حمله شدید نیروهای حکومت اسلامی توسط چریک‌های کرد در روز یکشنبه خبر داده‌اند.

بر اساس گزارش گروه ناظر بر حقوق بشر سوریه، دست‌کم ۴۵ نفر از نیروهای دو طرف، از جمله ۱۰ نفری که در حمله انتحاری جان باختند، در جریان این درگیری‌ها کشته شده‌اند.

 

 

http://www.pan-iranist.info/%D9%BE%D8%B1%DA%86%D9%85-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%D9%82-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%DA%A9%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%86%D8%B5%D8%A8-%D8%B4%D8%AF/

نظرات