خانه » تازه ها, خبرها » پایان هشتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵

پایان هشتمین دور مذاکرات ایران و ۱+۵

۲۴ مهر ۱۳۹۳
هشتمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ پس از برگزاری نشست عمومی معاونان وزیران خارجه که با حضور ظریف و اشتون برگزار شد پایان یافت.

 

IMG09145466

به گزارش ایسنا، مذاکرات معاونان وزیران خارجه جمهوری اسلامی و ۱+۵ صبح روز پنج شنبه به مدت یک ساعت در مقر سازمان ملل در وین برگزار شد و مذاکرات این دور به این ترتیب پایان یافت.

در عین حال سیدعباس عراقچی معاون وزیر خارجه یازدهم در دیدار دوجانبه با نماینده چین در گروه ۱+۵ پس از این نشست دیدار کرد.

عراقچی در چارچوب این مذاکرات صبح امروز نیز با سرگئی ریابکوف نماینده روسیه دیدار کرده بود.

این دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و ۱+۵ از روز سه شنبه هفته جاری با برگزاری مذاکرات سه جانبه میان هیات‌های ایران، آمریکا و اتحادیه اروپا در سطح وزیران خارجه، معاونان و کارشناسی برگزار شد.

محمدجواد ظریف، جان کری و کاترین اشتون روز چهارشنبه به طور سه جانبه در هتل کوبورگ وین به مدت ۶ ساعت در ۳ نوبت با یکدیگر مذاکره کردند. محور این مذاکرات به گفته محمدجواد ظریف وزیرخارجه دولت یازدهم موارد اختلافی و طرح دیدگاه‌ها و ایده‌هایی برای حل این اختلافات بوده است.

قرار است در نتیجه مذاکرات این دور به زودی نشست کارشناسی برای بررسی مسائل اختلافی و بحث درباره متن توافق جامع برگزار شود.

در پایان این دور از مذاکرات وزیر خارجه کشورمان در جمع خبرنگاران ایرانی به سوالات آن‌ها پاسخ داد.

هیات مذاکره‌کننده‌ای هسته‌ای ایران عصر روز پنج‌شنبه به وقت محلی وین را به مقصد تهران ترک کردند.

 

 

http://www.pan-iranist.info/%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B4%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%B0%D8%A7%DA%A9%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-15/

نظرات